2020 Yılı Sözleşmeli Öğretmen Ataması Tercihleri Başladı

2020 Yılı Sözleşmeli Öğretmen Ataması Tercihleri Başladı
09.03.2020
184
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli öğretmen olarak görev almak isteyen öğretmenler için atama başvuruları bugün başladı. Elektronik ortamda doldurulacak tercih formunda 40 okul seçilebilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından okullarda istihdam edilmek üzere alınacak sözleşmeli öğretmenlerin atama tercihleri başladı. 9 Mart 2020 tarihinde başlayan atama süreci 13 Mart 2020 tarihinde bitecek.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK TERCİHLERİ

– Sözlü sınavda 60 ve üzerinde puan alan adaylar, en fazla 40 (kırk) eğitim kurumunu elektronik ortamda tercih edebilecektir.

– Tercihler, aynı il ve/veya farklı illerde bulunan eğitim kurumları arasından istenilen öncelikte yapılabilecektir.

– Tercihler herhangi bir il veya ilçe millî eğitim müdürlüğüne onaylatılacaktır.

– Adaylar il veya ilçe millî eğitim müdürlüğünce başvuruları onaylanmadıkça tercih değişikliği yapabilecektir.

– Adaylar tercih dışı seçenek olarak; “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istemiyorum.” “Tercihlerim dışındaki eğitim kurumlarına atanmak istiyorum.” seçeneklerinden birini mutlaka işaretleyecektir.

– Tercihlerine atanamayan adaylardan “9.5.2.” seçeneğini işaretleyenler, ilan edilen kontenjanlardan boş kalan eğitim kurumlarına bilgisayar kurasıyla atanmak üzere değerlendirmeye alınacaktır.

– Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince, bilişim teknolojileri alanına atanmak üzere başvuruda bulunan adaylardan; bilgisayar ve öğretim teknolojileri öğretmenliği, matematik-bilgisayar bölümü, istatistik ve bilgisayar bilimleri, bilgisayar teknolojisi bölümü/bilgisayar teknolojisi ve bilişim sistemleri bölümü, bilgi teknolojileri bölümü mezunları ile yönetim bilişim sistemleri bölüm mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumları dışındaki eğitim kurumlarını tercih edecektir.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.