KKTC’de Corona Vakası Arttı

KKTC’de Corona Vakası Arttı
12.03.2020
232
A+
A-

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde (KKTC) görülen Corona virüsü vakası 2’ye yükseldi.

KKTC’de daha önce Alman erkek turiste yapılan testin pozitif çıkmasıyla görülen Corona virüsü, aynı hastanın eşinde de tespit edildi ve vaka sayısı 2’ye yükseldi. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Corona virüsü taşıyan KKTC vatandaşı bulunmadığı belirtildi.

KKTC Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığına bağlı askeri personelle ilgili alınan kararları sosyal medya hesabından duyurdu.

Özersay açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

*Geçici bir süre için askerlerin çarşı izinleri askıya alınıyor, tüm askeri kantinlere dışarıdan sivillerin kart ile girişi geçici bir süre için durduruluyor.

*Askeri nizamiye noktalarına ateş ölçmede kullanılan cihazlar kademeli olarak yerleştirilmeye başlandı, subay, astsubay ve erlerin yurt dışı izinleri geçici bir süre için askıya alındı.

*Askeri kışlalar içerisinde yatakhane, yemekhane, kantin ve diğer alanlar dezenfekte edilmeye başlandı, askeri kışlalar içerisinde bulunan tüm personele kademeli olarak sıcaklık ölçümü ve gerekli görülmesi halinde test yapılacak.

*Özetle askeri yetkililerimiz de Hükümet ile istişare halinde koordineli olarak gerekli tedbirleri almaya başlamıştır, elbet daha farklı tedbirler de gerekli olabilir, süreci yakından takip ediyor ve sakin ve temkinli olarak yönetiyoruz.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.