Corona Virüsü Polonya’da Seçimleri Vurdu

Corona Virüsü Polonya’da Seçimleri Vurdu
10.03.2020
226
A+
A-

Corona virüs, seçimleri de vurdu. Polonya’da corona virüs tespit edilen vaka sayısı 18’e yükseldi. Bu vakalardan 2 kişinin durumunun ağır olduğu belirtildi. Yaşanan bu gelişmeler, Polonyalı yetkilileri harekete geçirdi. 10 Mayıs’ta cumhurbaşkanlığı seçimlerinin gerçekleştirileceği ülkede adaylar, seçmenlerle kitlesel şekilde bir araya geldikleri toplantı ve buluşmaları şimdilik askıya aldı.

Corona virüs, Dünya’da hızla yayılırken Polonya’da ilginç bir gelişme yaşandı. Ülkede 18 corona virüs vakalarının görülmesinin ardından, seçimlere corona engeli geldi. Geçen çarşamba günü ilk olarak Almanya’dan ülkeye seyahat eden bir Polonya vatandaşında tespit edilen virüsün ardından Corona virüsüne yakalanan hasta sayısı 18’e yükseldi.

Polonyalı yetkililer bu kişilerden 2’sinin durumunun ağır olduğunu, solunum cihazına bağlı tutulduklarını bildirirken, geri kalan hastaların durumunun ise iyi olduğunu ifade etti. Ülkede 467 kişi virüs şüphesiyle hastanede gözetim altında tutulurken, bin 14 kişi ise evde karantina altına alınmış durumda.

REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.