Almanya’da Corona Aşısı Başarı Gösterdi

Almanya’da Corona Aşısı Başarı Gösterdi
31.03.2020
271
A+
A-

Corona virüs salgını tüm Dünya’da etkisini gösterirken, aşı bulma çalışmaları da devam ediyor. Umutlandıran haber Almanya’dan geldi.Ebolaya karşı geliştirilen ancak istenen sonucu vermeyen bir ilaç corona virüsüne karşı umut oldu. Almanya’da denenen ilaçta tam başarı sağlandı.

Afrika kıtasında çok fazla insanin ölümüne yol açan Ebola virüsüne karşı geliştirilen ancak başarı sağlayamayan Remdesivir isimli ilaç umut oldu. Corona virüse karşı kullanılan ilaç sonucu tatmin edici sonuçlar alındı.

Corona virüsü üzerinde uzmanlaşan Münih’teki Schwabing Hastanesi’nin Başhekimi Clemens Wendtner, “Şimdiye dek 50 hastayı iyileştirdik. Cesaret verici işaretlere sahibiz. Başarılı olursak, bu ilacı bir- iki hafta içinde hastanelerimizde yaygın olarak kullanmaya başlayabiliriz. Geniş çaplı tedavi için birkaç ay içinde tüm dünya için onay alabiliriz” dedi.

İlaç, Berlin’deki dünyaca ünlü Charite Hastanesi’nin Bulaşıcı Hastalıklar Bölümü Başkanı Prof. Christian Drosten liderliğindeki bir ekip tarafından da deneniyor.

REKLAM ALANI
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.